Nejčastěji kladené otázky

Máte jakékoliv dotazy týkající se zdravotní péče, našich zařízení nebo nabízených služeb? Nenašli jste odpovědi na webu? Pravděpodobně je najdete v naší sekci nejčastěji kladených dotazů.

Výsledky plastické operace odolají času. To neznamená, že se váš vzhled nezmění. Postupem času samozřejmě zestárnete. Ale představte si, že díky plastické operaci budete vypadat o 10 let mladší, pak budete vypadat vždy o 10 let mladší, i když budete stárnout. Budete tedy vždy vypadat lépe nebo mladší než vaše imaginární dvojče, které plastickou operaci nepodstoupilo.

Všechny operace zanechávají jizvy. Plastičtí chirurgové používají techniky, které jsou navrženy tak, aby zanechaly co nejzanedbatelnější jizvu. Snažíme se také skrýt jizvy v obtížně viditelných oblastech těla nebo obličeje. Vaše jizva bude několik měsíců červená a poté začne pomalu blednout. U většiny pacientů jizvy nakonec vyblednou do bílé linie. U většiny pacientů tak jsou jizvy sice přítomny, ale jsou slabé, skryté a těžko viditelné.

Existuje mnoho věcí, které může pacient udělat, aby pomohl jizvám vyblednout. Důležitá je správná péče o ránu v období hojení. Poskytneme vám pokyny, jak se o ránu v pooperačním období starat. Pomůže to hojení a v konečném důsledku i vzhledu jizvy. Na Klinice plastické chirurgie používáme nové techniky, jako je aplikace silikonových polštářků, aby vaše jizvy vypadaly lépe.

Před plastickou operací obvykle není nutné hubnout. Pacienti s velkou nadváhou mohou potřebovat začít snižovat váhu před operací, ale snažit se zhubnout na úroveň, při které se nedá žít, není nikdy dobrý nápad.

Mnoho pacientů po plastické operaci zhubne. Pacienti, kteří podstoupili liposukci, plastiku břicha nebo zmenšení prsou, často zjistí, že jim plastická operace poskytla potřebný náskok a následně po operaci dochází k výraznému snížení hmotnosti. Pacienti, kteří si svou váhu udržují, zjišťují, že se zachovávají i výsledky jejich plastické operace.

Otěhotnění po plastické operaci je naprosto přijatelné a běžné. Plastická operace neovlivní vaši schopnost nebo bezpečnost mít děti. Vaše tělo projde přirozenými změnami, které jsou spojeny s těhotenstvím. To znamená, že u některých operací se váš vzhled po narození dětí změní. Ve většině případů však budete vždy vypadat lépe, než kdybyste plastickou operaci nepodstoupila.

Většina pacientů potřebuje po plastické operaci alespoň týdenní volno v práci nebo ve škole. Snaha o dřívější návrat bude obtížná, může mít za následek větší množství modřin a celý proces hojení jen zpomalí. Některé operace vyžadují delší volno. K šetrnému cvičení se obvykle lze vrátit po 2 týdnech a většina pacientů se může vrátit k běžným sportovním aktivitám za 4 až 6 týdnů.

Ne. Mnoho lékařských studií přesvědčivě prokázalo, že zvětšení prsou, zmenšení prsou a zvednutí prsou nezvyšuje riziko rakoviny prsu. Několik studií dokonce prokázalo, že pacientky, které tyto zákroky podstoupí, mají nižší riziko rakoviny prsu než běžné ženy.

Během operace nebudete pociťovat žádnou bolest. Většina pacientů je příjemně překvapena, že po operaci měli menší bolesti, než si mysleli.

Ne, poplatek za konzultaci neúčtujeme. Konzultace jsou zdarma.

Kosmetické operace nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Plastické operace, které jsou však provedeny ze zdravotních důvodů však pojišťovny hradí v plné výši.

U operací prováděných ambulantně je čekací doba obvykle jen několik týdnů. U operací, které vyžadují pobyt v nemocnici, může být čekací doba o něco delší.