Možná jste si právě přečetli tento titulek a řekli jste si: Počkejte, není cílem kliniky plastické chirurgie, aby byl klient před operací co nejblíže své cílové váze? K čemuž je někdy zapotřebí vyvážená strava a cvičební plán? Rozhodně.

Hned úvodem je třeba zdůraznit, že jsme pro dietu a cvičení, a pokud vám tyto věci pomohly milovat své tělo a cítit se více sebevědomě, skvěle pro vás! A pokud je to něco, co chcete vyzkoušet předtím, než se rozhodnete setkat se s námi, vřele to doporučujeme také.

Ale v mnoha případech, se kterými se na naší klinice setkáváme, vás bohužel samotná dieta a cvičení nemohou vždy dostat tam, kde chcete být. Pro mnoho lidí to může být velmi frustrující. Proč? Čtěte dál a my vám prozradíme, proč někdy trocha pomoci od odborných plastických chirurgů udělá hodně.

 

Tvarování těla po hubnutí

Žádný chirurgický zákrok by neměl být považován za primární způsob, jak zhubnout. Existuje mylná představa, že operace, jako je liposukce, je prostředkem hubnutí. Většina operací je ve skutečnosti určena k tomu, aby vám pomohla vytvarovat a zformovat tělo poté, co jste prodělali úbytek hmotnosti, ať už výrazný, nebo ne.

Je nutné zdůraznit, že před podstoupením jakékoli operace byste měli být v určitém rozmezí BMI (18,5-25) a maximálně asi 10-20 kg od své cílové hmotnosti, především proto, abyste se vyhnuli jakémukoli operačnímu riziku, ale také proto, abyste si po operaci udrželi výsledek. Velké výkyvy hmotnosti po operaci mohou mít na konečný výsledek skutečně vliv.

Dobrá, proč tedy říkáme, že dieta a cvičení vám nemohou přinést stejný výsledek jako operace? Protože v některých případech, zejména pokud došlo k výraznému úbytku hmotnosti, můžete být překvapeni, že vám zůstala nadbytečná kůže, jež se nemůžete zbavit pouze změnou stravy a cvičením.

To může být opravdu frustrující moment, protože cesta za výrazným úbytkem váhy je náročná, a my to naprosto chápeme. Na dosažení cílové váhy jste opravdu tvrdě pracovali a může být zničující, že nevidíte výsledek, jenž jste si celou tu dobu představovali.

Právě zde jsou skvělým příkladem zákroky na formování postavy, jako je liposukce, plastika břicha, zvedání paží a stehen, které odstraňují přebytečný tuk a kůži v oblasti břicha, paží nebo stehen a zpevňují tyto oblasti. Přináší přitom hladký a vyrýsovaný konečný vzhled. To, že toho nemůžete dosáhnout sami, neznamená, že by to nemělo být vaším cílem. Jsme tu, abychom vám pomohli a abychom to udělali co nejbezpečněji a zároveň vytvořili co nejpřirozeněji vypadající výsledek chirurgického zákroku.

Všechnu práci jste odvedli vy. My ale stojíme těsně před cílem, abychom vás pomohli dotáhnout do konce.

 

Estetické a plastické úpravy po porodu

Dalším příkladem situace, kdy samotná dieta a cvičení nemusí vždy přinést stejné výsledky jako operace, je hubnutí po těhotenství. Pokud jste porodila dítě nebo několik dětí, pak víte lépe než kdokoli jiný, že to byla pravděpodobně ta nejtěžší věc, kterou jste kdy udělala, a vaše tělo to pravděpodobně cítí stejně. Přece jen jste na svět přivedla úplně nového člověka.

 

Možná jste dokonce zhubla všechna těhotenská kila, která jste nabrala, tím, že jste změnila stravování a možná zkusila nový cvičební režim. Z nějakého důvodu však máte stále trochu bříško a vaše prsa mohou být povislá nebo vypadat trochu vyprázdněná od všeho toho kojení.

V mnoha případech se u žen po těhotenství objevuje něco, čemu se říká diastáza rekti. Laicky řečeno, při porodu jste si natrhla svaly břišní stěny. A diastáza recti je dalším z těch stavů, které rozhodně nelze vyřešit pouze dietou a cvičením. Chirurgický zákrok je skutečně jediným způsobem, jak tyto svaly opravit.

Stejně tak je jedno, jak moc budete držet dietu a cvičit, pravděpodobně nedokážete zvednou ta unavená prsa, ani se někdy nezbavíte tukových kapes, které se zdají být odolné naprosto vůči všemu!

Zde přichází na řadu chirurgický zákrok. Může se jednat o kombinaci liftingu prsou (nebo jiný zákrok na prsou, v závislosti na tom, zda byste chtěla s liftingem získat i trochu větší objem), liposukce a abdominoplastiky, které mohou dohromady vyřešit všechny proměny, které se dějí s ženským tělem po těhotenství a kojení.

Opět se jedná o zákroky, které vám pomohou získat vzhled, jaký chcete, poté, co vaše tělo prošlo opravdu výraznými změnami.

Pokud jste někdo, kdo se velmi snažil se zdravou stravou a pravidelným cvičením, a stále nevidíte výsledky, které chcete, může to znamenat, že potřebujete trochu další chirurgické pomoci, abyste toho dosáhli. Proto si s námi přijďte popovídat, protože není ostuda požádat o to, co chcete a co si zasloužíte.