Jednou z největších otázek, jež pacientky řeší při zvětšení prsou, zní: Jaká velikost implantátu bude ta správná. Je to logické – chcete větší, ale jak velké? Jaký objem implantátu vám zajistí velikost košíčků, o níž usilujete? Pokud si zvolíte přehnaně velký implantát, nebudete toho po rekonvalescenci litovat?

Je toho pochopitelně hodně, co je třeba zvážit. A pokud jste si při plánování konzultace zjišťovala informace, ať už na internetu, nebo v rozhovorech s kamarádkami, které mají prsní implantáty, možná jste se již rozhodla o teoretické velikosti implantátů. A to je pravděpodobně okamžik, kdy začínají věci být opravdu vzrušující. Jste na cestě k velké změně, kterou jste si už dlouho přála, a dokážete si představit svůj výsledek.

Pak ale narazíte na překážku. Setkáte se se svým chirurgem a ten vám řekne, že velikost prsního implantátu hodícího se pro zvětšení prsou je omezená a že větší už zvolit nemůžete. To, co bylo vzrušující, je najednou trochu zklamáním a frustrací a to, co jste si představovala, se zdá nemožné.

V tu chvíli se pravděpodobně chcete zeptat: Proč nemohu jít do většího? Naprosto chápeme vaše zklamání a frustraci. Dobrá zpráva? Jen proto, že objem implantátu může být menší, než jste předpokládala, neznamená to, že výsledek, který jste si představovala, je nemožný. Vůbec ne. Rozhodně však existují důvody, proč můžete být omezena ve velikosti implantátu, který si můžete zvolit, a to jak z hlediska vašeho zdraví a bezpečnosti, tak z hlediska vzhledu vašeho konečného výsledku. Zde je vše, co potřebujete vědět.

 

Vaše anatomie a riziko komplikací při zvětšení implantátu

Toto je největší faktor, který omezuje velikost prsního implantátu, jež může váš plastický chirurg použít. Váš chirurg provede mnoho velmi pečlivých měření vašeho těla, aby mohl dospět k postupu, který přinese nejlepší a nejbezpečnější možný výsledek. Váš anatomický výchozí bod ovlivní mnoho aspektů zvětšení prsou, od typu implantátu (silikonový vs. plněný solným roztokem), přes umístění implantátu (subfasciální vs. submuskulární) až po umístění řezu (podpaží, prsní řasa, kolem bradavky). A nejinak je tomu i v případě velikosti implantátu.

Pokud máte méně prsní tkáně nebo máte těsný kožní kryt v místě, kam bude implantát umístěn, jste zkrátka klientka, jež bude mít větší omezení velikosti než pacientka s větším množstvím prsní tkáně nebo volnějším kožním krytem. Není to proto, že bychom byli na první kategorii pacientek přímo zlí, ale proto, že chceme, aby byl váš zákrok mimořádně bezpečný a aby váš výsledek vypadal maximálně skvěle – jak si zasloužíte.

V obou případech platí, že pokud bychom umístili příliš velký implantát vzhledem k anatomii jakékoliv pacientky, vystavili bychom ji riziku řady komplikací, které v lepším případě nevypadají skvěle a v horším případě vytvářejí vážná zdravotní rizika.

Pokud jde o kosmetické problémy, příliš velký implantát má větší šanci, že se posune nebo špatně umístí, což může vést k symmastii (vaše ňadro překročí střední linii hrudníku). Příliš velké implantáty mohou také vést k deformaci dvojité bubliny „double-bubble“, kdy implantát sedí níže než inframamární záhyb (přirozená dolní hranice prsu). Stejně tak může dojít ke spodnímu vyklenutí implantátu, kdy nedostatek tkáňové podpory pro těžký implantát vede k tomu, že implantát spadne příliš nízko na hrudník, čímž vznikne příliš vysoká poloha bradavek a nedostatek objemu v horní polovině prsou.

 

Příliš velký prsní implantát může také způsobit méně závažné, ale přesto nežádoucí kosmetické následky, jako je viditelné zvlnění a velmi hmatatelné nebo nápadné okraje implantátu. Takové výsledky naše pacientky nechtějí, mohou způsobit velké nepohodlí a rozpaky a jejich náprava by vyžadovala revizní operace. Vždy chceme, aby se vše povedlo hned napoprvé, a proto vám naši lékaři sdělí limit velikosti.

 

Váš plastický chirurg má plán. Velikost implantátu je jeho součástí

Pokud jste si vybrali vysoce kvalifikovaného plastického chirurga s bohatými znalostmi a zkušenostmi, můžete si být jistá, že pro vás má pečlivý plán. Na klinice plastické chirurgie AXIS MEDICAL naši chirurgové zcela přizpůsobují každý zákrok jedinečným požadavkům každé klientky, protože každá je jedinečná a jiná.

Váš chirurg také zváží, jaký vliv bude mít implantát na vaše tělo v průběhu času. Prsní implantáty jsou garantovány na celý život, a proto chceme vždy myslet nejen na váš okamžitý výsledek po zotavení, ale i na to, co se bude dít za 5 nebo 10 let. Chirurg vám pomůže vybrat takovou velikost implantátu, která nezpůsobí nadměrné roztažení nebo ztenčení prsní tkáně, protože to může vést k detekovatelným okrajům implantátu, viditelnému zvlnění a poklesu prsů.

Naším cílem číslo jedna je vytvořit výsledek, který vypadá a působí přirozeně a pohodlně, a to za použití technik, které vytvářejí co nejmenší riziko. Zvětšení prsou by mělo být specifické pro vaše tělo a pro vaše realistické cíle a očekávání. Čím více se od těchto charakteristik odchýlíte, tím nepřirozeněji nebo „falešněji“ bude váš výsledek vypadat.

Pokud není možné vaše prsa zvětšit, nebudeme vás uvádět v omyl a naznačovat, že je to možné. Než se pustíte do tak závažného rozhodnutí, jako je operace, musíte mít co nejvíce informací. Jsme tu proto, abychom vám pomohli přiblížit se co nejvíce vašemu vysněnému vzhledu. Přijďte k nám na konzultaci a vyslechněte si rady přímo od našich chirurgů, kteří vás pečlivě osobně vyšetří. Pomohou vám vyzkoušet velikosti a získat dobrou představu o tom, co pro vás mohou různé velikosti implantátů znamenat.